Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Kalendarz zapowiedzi
Kalendarz zapowiedzi 
20 - 23 stycznia 2009
Wystawa "Wszyscy kochamy misie"
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi
14 - 15 lutego 2009
Wodzenie Niedźwiedzia
miejsce: Stare Siołkowice -zabawa Restauracja Śtantin
15 lutego 2009, godz. 00:00
XIV Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych"Wodzenie Niedźwiedzia"
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim
17 - 24 lutego 2009, godz. 19:00
"Babski comber"
miejsce: sala wiejska w Nowych Karmonkach
19 lutego 2009
Tłusty czwartek
miejsce: Świetlica TSKN
5 marca - 24 czerwca 2009
Raków w starej fotografii
miejsce: Świetlica Wiejska w Rakowie
9 marca 2009, godz. 16:00
Dzień Kobiet w Rakowie
miejsce: Świetlica wiejska w Rakowie
21 marca 2009
Wiejskie zawody w siłowaniu na rękę
miejsce: Gold Bar w Większycach
22 marca 2009, godz. 15:00
Spotkanie z Literaturą w Żyrowej
miejsce: Żyrowa ul. Wojska Polskiego 14, sala rekreacyjna OSP
24 - 25 marca 2009, godz. 18:00
Warsztaty kroszonkarskie
miejsce: Świetlica wiejska
26 marca 2009, godz. 16:00
Warsztaty świąteczne
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury
28 marca 2009, godz. 16:00
"Rękodzieło a tradycja Świąt Wielkanocnych"
miejsce: Świetica wiejska w Rakowie
31 marca - 3 kwietnia 2009, godz. 15:00
Warsztaty kroszonkarskie
miejsce: Baborów, Sala widowiskowa , ul Rynek 9
31 marca 2009, godz. 17:00
Kiermasz świąteczny
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury
2 kwietnia 2009, godz. 18:00
Koncert pt. "Barka"
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi
4 kwietnia 2009, godz. 08:00
I Jarmark Wielkanocny
miejsce: Publiczna Biblioteka w Baborowie, ul Rynek 17
5 kwietnia 2009, godz. 12:00
Wyjazd do Skansenu Muzeum Wsi Opolskiej
8 - 8 kwietnia 2009
Żurowa środa
26 kwietnia 2009, godz. 16:00
Targi Twórczości Artystyczno-Ludowej "Znani i mniej znani "
miejsce: Dom Kultury
30 kwietnia 2009, godz. 17:30
Stawianie Drzewka Majowego w Raszowej
miejsce: Plac przy kościele
1 - 3 maja 2009
Autoklub Terenowa Byczyna
miejsce: Byczyna, nad Zalewem Brzózki
1 maja 2009
Święto Kwiecia - Festyn Maibaum w Leśnicy
miejsce: Plac przed Domem Spotkań
2 - 3 maja 2009
Majówka Rolnicza w Rostkowicach
miejsce: Boisko sportowe w Rostkowicach
2 - 3 maja 2009
Przegląd Orkiestr Dętych
miejsce: Zalew na Psurowie
2 - 3 maja 2009
Przegląd Orkiestr Dętych
miejsce: Zalew w Psurowie
2 - 3 maja 2009, godz. 11:00
Międzynarodowy Turniej Rycerski w Byczynie
miejsce: Średniowieczny Gród nad Zalewem Brzózki pod Byczyną
2 maja 2009, godz. 13:00
Święto Flagi Narodowej
3 maja 2009
Majówka u Farorza
miejsce: ogród przy Parafialnym Kościele św. Michała
9 - 10 maja 2009
Festiwal zespołów mażoretkowych i orkiestr dętych w Białej
9 - 10 maja 2009
X Targi Ogrodnicze "Wiosna Kwiatów"
9 maja 2009
Święto Kwitnącego Bzu
miejsce: Plac Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi
16 maja 2009
I Powiatowy Konkurs Wypieku Kołocza Śląskiego - Rozwadza 16 maja 2009r.
miejsce: Rozwadza
17 maja 2009
Wiosna Kwiatów
miejsce: Popielów -plac przy Domum Kultury
17 maja 2009, godz. 09:00
Festyn - Biała Niedziela pt.: "Okaż Serce Sercu"
miejsce: PSP w Mąkoszycach
23 - 24 maja 2009, godz. 15:00
Nieoficjalne Mistrzostwa Europy w wyścigach drezyn ręcznych na torach równoległych 23-24 maja 2009 w Kuniowie przy nieczynnej nastawni PKP
miejsce: Kuniów, przy nieczynnej nastawni PKP
28 - 30 maja 2009
III Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi
miejsce: Podlesice (woj. śląskie)
30 - 31 maja 2009
Festyn z okazji 100-lecia OSP Prężyna i 785 rocznicy założenia wioski
miejsce: Boisko sportowe w Prężynie
30 maja 2009, godz. 17:00
Ekologiczna majówka
miejsce: Amfiteatr przy Zespole Gimnazjalno- Szkolnym w Długomiłowicach
3 - 6 czerwca 2009
VI Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski w Poznaniu
miejsce: Poznań
6 - 7 czerwca 2009
Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku - Dni Szemrowic
7 czerwca 2009
PIKNIK RODZINNY W SOLCU
miejsce: Trawiaste boisko - plac rekreacyjny przy kościele parafialnym w Solcu
7 czerwca 2009
XVIII. Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej w Górze św. Anny
miejsce: Góra św. Anny, namiot przed Domem Pielgrzyma
11 czerwca 2009
Festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja" w Raszowej
miejsce: Namiot na boisku w Parku Wiejskim w Raszowej.
13 czerwca 2009
III Lasowicki Moto - Piknik pod Kasztanem
miejsce: Plac gminny "Plac Floriana" przy OSP Lasowice Wielkie
14 czerwca 2009
Dziedzictwo, które łączy ..., czyli VII Literacka Biesiada Śląska o hrabinie Valesce von Bethusy - Huc - zapomnianej pisarce ze Zdzieszowic
miejsce: Sala szkoleniowo-rekraacyjna w budynku OSP Żyrowa
20 czerwca 2009, godz. 15:00
Noc Świętojańska - powrót do tradycji
21 czerwca 2009, godz. 13:00
Gminne zawody sportowo- pożarnicze w Rakowie
miejsce: Boisko w Rakowie
26 - 28 czerwca 2009
Dni Miasta i Gminy Biała
miejsce: Obszar miasta - stadion piłkarski w Białej
27 - 28 czerwca 2009
Msza Dziękczynna Upamiętniająca Powódź z 1997r. wraz z Festynem "Nad Rzeką Odrą"
miejsce: Mechnica - "Nad rzeką Odra" - przy promie w wydzielonym skwerze lasu
28 czerwca 2009, godz. 15:00
Jarmarki lokalne w Boguchwałowie
miejsce: Boisko sportowe w Boguchwałowie
3 - 5 lipca 2009
X Jubileuszowe Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2009
miejsce: Boisko sportowe w Bobrowej gm. Rudniki Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Olesno
4 - 5 lipca 2009, godz. 00:00
Festyn kulturalno-rozrywkowy
miejsce: Kurznie -plac przy świtlicy wiejskiej
4 lipca 2009, godz. 13:00
II Dni Rakowa
miejsce: Świetlica wiejska w Rakowie, boisko sportowe, plac zabaw "Bajkoraczek"
11 - 12 lipca 2009
Święto Herbowe Gminy Reńska Wieś
miejsce: Stadion Sportowy LKS "Śląsk" w Reńskiej Wsi, akwen Dębowa
12 lipca 2009
"Dożynki Turystyczne"
miejsce: Skorochów w sasiedztwie Jeziora Nyskiego oraz miasta Nysy
18 - 19 lipca 2009
"Odnowa Wsi szumi i roznosi się wokoło"
miejsce: "Ptasi Stawek" - zielone miejsce rekreacji i wypioczynku w Spóroku Gmina Kolonowskie
18 lipca 2009
"Złota Kosa 2009" - Turniej Zniwowania Metodami Tradycyjnymi
miejsce: Gmina Łambinowice Sołectwo Piątkowice
24 - 26 lipca 2009
X. Spotkanie Leśniczan
miejsce: Namiot w ogrodzie parafialnym w Leśnicy
25 - 26 lipca 2009
IX Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej - Wasserball - Przechód 2009
miejsce: Błonia nad rzeką - Ściniawa Niemodlińska Przechód
26 lipca 2009
I Spotkanie Pokoleń- Długomiłowice 2009'
miejsce: Obiekty Zespołu Gminazjalno- Szkolnego w Długomiłowicach
26 lipca 2009, godz. 10:00
"Granie na piasku przy słońca blasku" - Organizacja VII turnieju Plazowej Piłki Siatkowej sołectw biorących udział w Programie Odnowy Wsi.
miejsce: Wiejski Dom Kultury - Dzierżysław Boiska LKS "Orzeł Dzierżysław"
31 lipca - 2 sierpnia 2009
Dni Chrzelic
miejsce: Boisko w Chrzelicach
31 lipca - 2 sierpnia 2009
"Razem Żyjemy, Razem Zmieniamy 2009"
miejsce: Chrzelice Gmina Biała
1 - 1 sierpnia 2009
Międzynarodowe Zawody Strażackie w Chrzelicach
miejsce: Boisko - Chrzelice
1 - 2 sierpnia 2009
Jubileusz 40 - lecia szkoły podstawowej w Uszycach
miejsce: Boisko sportowe przy szkole
1 - 2 sierpnia 2009
Dni Kuniowa
miejsce: Wiejski Plac Spotkań przy boisku LZS
1 - 2 sierpnia 2009, godz. 00:00
Spotkanie Pokoleń w Januszkowicach
miejsce: Januszkowice, ul. Kościelna
7 - 9 sierpnia 2009
Wielka Gala Jubileuszy w Żyrowej
miejsce: Żyrowa, park przypałacowy
8 - 9 sierpnia 2009, godz. 00:00
FESTYN MYŚLIWSKI
miejsce: Popielowska Kolonia - polana przy Domku Mysliwskim
9 sierpnia 2009, godz. 10:00
IV Festiwal Folklorystyczny i finał regionalny IX edycji konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – smaki regionów”
miejsce: Muzeum Wsi Opolskiej, Opole - Bierkowice
15 - 16 sierpnia 2009
"Jarmark Odpustowy u Świetego Jacka"
miejsce: Park przypałacowy przy Sanktuarium Świętego Jacka w Kamieniu Śląskim
15 - 16 sierpnia 2009
Spotkajmy się w Kujakowicach - Biesiada Integracyjna
miejsce: Teren Wiejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kujakowicach Górnych
22 - 23 sierpnia 2009
Festyn co nam w duszy gra
miejsce: Boisko sportowe w Karłowicach
22 - 23 sierpnia 2009
Festyn letni i otwarcie obiektu "Farskiej Stodoły" z Muzeum Wiejskim w Biedrzychowicach
29 - 30 sierpnia 2009
Koniec lata na drezynie. Mistrzostwa w wyścigach drezyn ręcznych
miejsce: Stacja kolejowa w Białej
29 - 30 sierpnia 2009
Dożynki gminne & Pożegnanie lata w Kadłubie
29 - 30 sierpnia 2009
Dożynki Gminne w Kościeliskach
miejsce: Boisko sportowe
29 - 30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Bzinicy Starej
29 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Czarnolesie
29 - 30 sierpnia 2009
Dożynki wiejskie
miejsce: Boisko szkolne
30 sierpnia 2009
III Święto Pieroga
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Polskiej Nowej Wsi
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Olszynce
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Błotnej
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Bielicach
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Grodzcu
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Wierzbięcicach
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Otmuchowie
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Kowalach
30 sierpnia 2009
Dożynki gminne w Jaworzno
30 - 30 sierpnia 2009, godz. 14:30
Winowskie Winobranie
miejsce: teren po byłej telekomunikacji
30 sierpnia 2009, godz. 16:00
II Mistrzostwa Regionu Samorządowców w „Lepieniu pierogów”
miejsce: Świetlica Wiejska we Włodarach
5 - 6 września 2009
Dożynki Gminne w Bierawie
5 września 2009
Dożynki gminne w Pawłowie
6 września 2009
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE w BIERAWIE
6 września 2009
Dożynki Gminne w Prężynie
6 września 2009
Dożynki gminne w Wódce
6 września 2009
Dożynki gminne w Domaszowicach
6 września 2009
Dożynki gminne w Krzyżowicach
6 września 2009
Dożynki gminne w Rozumicach
6 września 2009
Dożynki gminne w Borkowicach
6 września 2009
Dożynki gminne w Staniszczach Małych
6 września 2009
Dożynki gminne w Kaniowie
6 września 2009
Dożynki gminne w Ujeździe
8 września 2009, godz. 13:00
Otwarcie wystawy "Miasteczko Miłosierdzia Biskupa Nathana"
miejsce: Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej w Głubczycach
10 - 15 września 2009
Spotkanie Organizacji Pozarządowych LGD "WSPÓLNE ŹRÓDŁA"
miejsce: Wiejskie Centrum Integracji w Chrzelicach
10 - 13 września 2009, godz. 11:30
Wystawa "TWIERDZA - ZAMEK W CHRZELICACH"
miejsce: Wiejskie Centrum Kultury i Rekreacji w Chrzelicach
12 - 13 września 2009
Dożynki gminne w Kozłowicach
12 - 13 września 2009
Dożynki gminne w Reńskiej Wsi
miejsce: Łężce
13 - 20 września 2009
Spotkanie z Kulturą Żydowską 2009
miejsce: Sala Wiejska w Kraskowie Zabytkowy cmentarz Żydowski w Kraskowie Gmina Kluczbork
13 września 2009
Memento Mori
miejsce: Wies Kuniów Gmina Kluczbork
13 września 2009
Dożynki gminne w Kórnicy
13 września 2009
Dożynki gminne w Łężcach
13 września 2009
Dożynki gminne w Kosorowicach
20 września 2009
Dożynki gminne w Izbicku
27 września 2009
Dożynki gminne w Gościęcinie
3 - 4 października 2009
Dożynki Wiejskie Rozwadza 2009
3 - 4 października 2009
Oktoberfest w Kuniowie
miejsce: Wiejski Plac Spotkań koło boiska LZS
3 - 3 października 2009, godz. 14:00
II Konkurs Kiszenia Kapusty - dzień tradycji i integracji spoleczności wiejskiej
miejsce: Makowice
4 października 2009
Dożynki gminne w Komornikach
17 października 2009, godz. 10:00
FINAŁ KONKURSU "PIĘKNA WIEŚ OPOLSKA 2009'
5 grudnia 2009, godz. 16:00
"Mikołajkowo i wesoło w Baborowie"
miejsce: Stadion Miejski w Baborowie
13 - 13 grudnia 2009, godz. 15:00
Spotkanie Wigilijne w Rakowie
miejsce: Świetlica wiejska w Rakowie
15 grudnia 2009
Zakończenie programu dla liderów-„Zdrowy i zadowolony lider wiejski”.
19 grudnia 2009
Jarmark Świąteczny
miejsce: Rynek w Baborowie
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Kuniów
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Leberwurst drobno mielony z Górek / wątrobianka z Górek
Liczba odwiedzin: 3493389
Data aktualizacji: 2014-11-17
Wykonanie: P®ESTO